Praktyka po module pierwszym – pomysły i instrukcja

  1. Na samym początku – ustalcie terminy spotkań i częstotliwość. Jaki dzień tygodnia, jakie godziny, co ile. Sugestia – co tydzień, na 1-2h. 16 modułów, 16 tygodni – 4 miesiące pracy. Skorzystasz nieziemsko! Przekażcie sobie kontakty do siebie – mail i tel. A jedna osoba niech będzie mianowana organizatorem grupy. Ma rolę nieco liderską i odpowiada za przypomnienie o mastermindzie i reakcje liderskie, gdyby coś się rozjeżdżało. 

  2. Przeczytajcie regulamin pracy w grupach RysOpis – mastermind.

  3. Pogadajcie luźno ze sobą, zapoznajcie się. Przekażcie sobie nieco informacji o sobie, takich, które pozwolą Wam razem poczuć się ze sobą dobrze i bardziej znajomo. 

  4. Zadeklaruj na początku jakiś cel – pozostałym osobom w mastermindzie. Po co pracujesz na tym szkoleniu i nad tymi tematami. Co Cię najbardziej interesuje, po co? Powiedz o tym, zapisz to, co chcesz osiągnąć lub do czego chcesz się przybliżyć. Poproś, aby to zanotowali. Niech zadanie, cel, problem i wyzwanie każdej osoby, stanie się choć trochę zadaniem i problemem wspólnym.

  5. Co w tym pierwszym materiale szczególnie do Ciebie trafiło? W odniesieniu do Ciebie, do Twoich potrzeb, problemów, ważnych relacji, itp. Może coś już Ci się wyjaśniło, albo coś bardziej Cię zainteresowało, albo coś zostało trafnie nazwane, jakieś zjawisko, cecha? Może coś ważnego sobie uświadomiłeś/aś? Opowiedz o tym pozostałym.